Hμέρα φιλοξενούμενων, με “3/6” διπλά ήταν το Σάββατο για τον 1ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής, με την αυλαία της 10ης αγωνιστικής να πέφτει την Κυριακή, με τον θριαμβευτή στο Κύπελλο Απόλλωνα Παραλιμνίου να αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Μέγα Αλέξανδρο Ορφανίου. Στα αξιοσημείωτα, η πρώτη νίκη του Νέστου Χρυσούπολης στο πρωτάθλημα.
Αναλυτικά η “ακτινογραφία” της αγωνιστικής, με βαθμολογία, λίστα σκόρερ, επόμενη στροφή, αλλά και η προαναγγελία στο 2ο όμιλο (όλα τα ματς την Κυριακή):
1ος ΟΜΙΛΟΣ
10η αγωνιστική
Δόξα Δράμας-Καμπανιακός 1-2
Αγροτικός Αστέρας-Άρης Αβάτου 1-2
Αλεξανδρούπολη-Καβάλα 0-2
Βύρωνας Καβάλας-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 2-2
Ορφέας Ξάνθης-Πανδραμαϊκός 2-1
Νέστος Χρυσούπολης-Πανθρακικός 3-1
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Απόλλων Παραλιμνίου (15/1)
Ρεπό: Θερμαϊκός Θέρμης
H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ
1.Καμπανιακός 26 17-3
2.Καβάλα* 20 23-6
3.Πανδραμαϊκός* 19 17-6
4.Ποσειδώνας Μηχανιώνας* 17 13-8
5.Απόλλων Παραλιμνίου* 16 20-9
6.Δόξα Δράμας* 16 13-9
7.Πανθρακικός* 15 18–16
8.Ορφέας Ξάνθης 14 12-15
9.Θερμαϊκός Θέρμης* 13 6–7
10.Βύρωνας Καβάλας 13 14–15
11.Άρης Αβάτου* 12 10-12
12.Αγροτικός Αστέρας 7 10–14
13. Νέστος Χρυσούπολης* 4 8-19
14.FC Αλεξανδρούπολη 1 3-23
15.Μέγας Αλ. Ορφανίου* 1 5-27
*Με αστερίσκο οι ομάδες που εξέτισαν το ρεπό του α΄ γύρου.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 18/1
Θερμαϊκός Θέρμης-Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Δράμας-Αγροτικός Αστέρας
Καβάλα-Βύρωνας Καβάλας
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Ορφέας Ξάνθης
Απόλλων Παραλιμνίου-Πανδραμαϊκός
Πανθρακικός-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
Άρης Αβάτου-ΑΛεξανδρούπολη
Ρεπό: Καμπανιακός.
2ος ΟΜΙΛΟΣ
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 15/1, 15.00
Χανιώτη-Καστοριά
Κεραυνός Αγγελοχωρίου-Σβορώνος
Πιερικός-Εθνικός Ν. Κεραμιδίου
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Εδεσσαϊκός
Ολυμπιακός Βόλου-Δωτιέας Αγιάς
ΑΕΠ Κοζάνης-Ελασσόνα
Μακεδονικός Φούφα-Κοζάνη
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ
1.FC Κοζάνη 20 23-3
2.Πιερικός 16 13-7
3.Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 13 9-5
4.Κεραυνός Αγγελοχωρίου 12 19-9
5.Μακεδονικός Φούφα 11 8-7
6.Ελασσόνα 10 7-7
7.Σβορώνος 10 10-12
8.Δωτιέας Αγιάς 10 6–16
9.Χανιώτη 9 11-15
10.Καστοριά 9 5-9
11.Ολυμπιακός Βόλου 9 6–8
12. ΑΕΠ Κοζάνης 9 11-19
13.Εδεσσαϊκός 7 8-10
14.ΠΑΟΚ Κρηστώνης 7 5–14
Aπόδοση: Soccerpractor.blogspot.com