ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΚΥΡΙΑΚΗ 23.04.2023
Α1 – PLAYOFF(7η αγωνιστική)
————————–
11.30 Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΑΕ Ευόσμου 1-4 (Κυριακίδης 12′, Καρατζάογλου 44′, Τσέλα 53′)
11.30 Αναγέννηση Επανομής – Ιωνικός 1-2 (Πανιτσίδης 60′ πεν. /Kακούρος 22′)
11.30 Παύλος Μελάς – Ακρίτες Συκεών 2-4
11.30 Φοίνικας Πολίχνης – Δόξα Ασσήρου 0-2 (Τρικαλόπουλος 56′)
11.30 ΑΕ Καλλιθέας – Παν. Φανερωμένη – Νίκη Ευκαρπίας 0-2
*Προσωρινή διακοπή στο 35′ λόγω γενικευμένης σύρραξης παικτών
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ PLAYOFF(5η αγωνιστική)
————————————————-
17.00 Ολυμπιακός Κυμίνων – Μακεδονικός Γέφυρας 1-0
17.00 Εθνικός Μαλγάρων – ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου 0-4
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ PLAYOFF(5η αγωνιστική)
————————————————-
17.00 ΑΕ Φιλύρου – Δόξα Περιβολακίου 4-3
17.00 ΑΜΣ Νικόπολη – Ιάσων Αυγής 0-5
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 5ος ΟΜΙΛΟΣ PLAYOFF(5η αγωνιστική)
————————————————-
11.30 Απόλλων Κάτω Σχολαρίου – Αχιλλέας Περαίας 3-1
11.30 Αναγέννηση Ρυσίου – Αετός Βασιλικών 1-3
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ PLAYOFF(2η αγωνιστική)
Αστραπή Δενδροποτάμου – Θρίαμβος Παρθενίου 3-1
Δάφνη Ακροποτάμου – Φίλιππος Ελεούσας 0-0
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ PLAYOUT(2η αγωνιστική)
————————————————-
ΑΟ Μεσήμβριας – Δόξα Αδένδρου 3-4
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ PLAYOFF(2η αγωνιστική)
————————————————-
Εθνικός Αστέρας – Αισχύλος Ωραιοκάστρου 3-1
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ PLAYOFF(2η αγωνιστική)
————————————————-
11.30 Μ.Αλέξ. Πέντε Βρυσών – Ποντιακός Πολυδενδρίου 1-1
11.30 Φοίνικας Σχολαρίου – Κεραυνός Κολχικού 1-3
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ PLAYOUT(2η αγωνιστική)
————————————————-
Δόξα Γερακαρούς – Ατρόμητος Φιλαδέλφειας 2-2 (παρ.)
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ PLAYOFF(1η αγωνιστική)
————————————————-
Φοίνικας Τούμπας – Κεραυνός Αγίου Παύλου 2-1
ΣΚΙΟΥΡΟΙ – ΑΕ Ελπίδα Τούμπας 0-0
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ PLAYOUT(1η αγωνιστική)
————————————————-
Ιταλική Ακαδημία Θεσσαλονίκης – Πυρσός Θεσσαλονίκης 3-1
ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας – Προοδευτική 0-1
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 5ος ΟΜΙΛΟΣ PLAYOFF(1η αγωνιστική)
————————————————-
ΑΕ Πυλαίας – Αναγέννηση Ν. Επιβατών 2021 0-0
ΑΕ Κρήνης – ΑΕ Χαριλάου – Αγιος Ελευθέριος 0-0
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 5ος ΟΜΙΛΟΣ PLAYOUT(1η αγωνιστική)
————————————————-
Αριστοτέλης – Αργοναύτης Καλαμαριάς 3-2
Παρέμεινε στη κατηγορία ο Αριστοτέλης. Στον τελικό πλέι άουτ θα παίξουν: Αργοναύτης Καλαμαριάς-Χαρίλαος Επαμεινώνδας
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ PLAYOFF(3η αγωνιστική)
————————————————-
Κυψέλη Νεάπολης – Αστραπή Νεάπολης 4-2
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ PLAYOFF(4η αγωνιστική)
————————————————-
Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής – Μπαμ 1-5
Αστέρια – Ατρόμητος Πλαγιαρίου 2-3
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ(17η αγωνιστική)
—————————————–
ΑΠΣ Ασκού – Ελλήσποντος Κριθιάς 5-0